חברים בבורסה ליהלומים

מדוע חשוב לקנות מחברה שבעליה הם חברים בבורסה ליהלומים?

 

הבורסה ליהלומים

 

הבורסה ליהלומים הישראלית היא אחד ממרכזי סחר היהלומים הגדולים בעולם. בורסת היהלומים היא חברה פרטית המאגדת כ-3500 חברי וחברות בורסה העוסקים בכל שלבי הייצור והמסחר בענף היהלומים - מסחר ביהלומי גלם, ליטוש יהלומים, יבוא ויצוא. 

 

אז מיהם אותם חברי בורסה ומה ההבדל בינם לבין בעלי חנויות תכשיטים במה שנקרא "מתחם הבורסה"?

 

חבר בורסה הוא אדם אשר בבעלותו תג מסוג "תג חבר" (להבדיל מתגי כניסה של פקידים, יצרנים ומתווכים). תג זה מקנה כניסה חופשית ומעבר בין ארבעת בנייני הבורסה - מכבי, שמשון, יהלום ונועם. כמו כן לחבר בורסה הזכות להיכנס לאולם המסחר ולהשתתף במסחר ביהלומים (על מנת לבצע סחר ביהלומים דרוש במקביל גם רשיון עיסוק ביהלומים ממשרד התמ"ת).

 

לצד זכויות אלה קיימות גם חובות ותקנות להן כפוף חבר בורסה. כך למשל, מסכים חבר הבורסה שהמסחר ביהלומים יתבצע בהתאם לתקנון הבורסה, המפרט את החוקים ואת תהליך המסחר ביהלומים, החל בשלב הצגת הסחורה והצעת המחיר וכלה באופן סיכום פרטי העיסקה.

 

 

מדוע, אם כן, כדאי לרכוש יהלומים ישירות מחבר בורסה ולא מחנות תכשיטים רגילה?

 

undefined חבר בורסה קרוב יותר למקור

 

רק לחברה שנמצאת בתוך הבורסה עצמה (לא ב"מתחם הבורסה") יש גישה ישירה למקורות הראשוניים של יהלומים גולמיים ומלוטשים. לכן, כשאתה קונה מחברה בבורסה אתה קונה ישירות מהמקור.

 

undefined מקצוענות

 

חבר בורסה הוא בדרך כלל מומחה ליהלומים (ולעיתים אף גמולוג מוסמך). ביכולתו לספק הסברים ומידע מקצועי אשר חיוניים לביצוע רכישה נכונה של יהלומים. לאנשי מכירות בחנויות רגילות אין בד"כ את הידע המקצועי הנדרש לליווי לקוח פרטי בבחירה של יהלום.

 

undefined מבחר

 

לחברה בבורסה ליהלומים יהיה בדרך כלל מבחר גדול של יהלומים משובצים ולא משובצים אשר יבטיחו לך התאמה אישית מושלמת, להבדיל מחנויות רגילות שם בוחרים מתוך הקיים בתצוגה.

 

undefined אתיקה מקצועית ואמינות

 

חבר בורסה, בדרך כלל, ישמור על סטנדרט דירוג ושקיפות גבוה. דבר זה בא לידי ביטוי בשני תחומים חשובים:

- תעודה גמולוגית ממכון מוכר (ישנן מספר "מעבדות" לא מוכרות המשווקות על ידי חנויות ומהן מומלץ להימנע)

- מידע מלא אודות מקור היהלום (האם היהלום טבעי לחלוטין, מטופל, קדוח וכיוב'.)

 

undefined אם כן, האם יש רק יתרונות?

 

לא בדיוק.. יש גם ממה להיזהר כשקונים תכשיט יהלום מחבר בורסה. חבר בורסה הוא בדרך כלל מה שנקרא "יהלומן", וככזה, המומחיות שלו היא ביהלומים ולא בתכשיטים. אתה - כלקוח פרטי - זקוק בסופו של דבר לכתובת אשר תספק לך תכשיט מושלם וגם תמשיך לתת לך שירות לכל החיים (ניקוי מקצועי, תיקונים וכד'). ואת זה - רק חברה לתכשיטים (שיש בבעלותה בית מלאכה משלה) אשר גם נמצאת בתוך הבורסה ליהלומים - רק שילוב ייחודי זה ידע לתת לך תכשיט מושלם, במחיר הוגן עם שירות לכל החיים.

 

 

לסיכום...

 

קיים הבדל עצום בין התמורה והחוויה של קניית יהלום או תכשיט יהלום כמו למשל, טבעת יהלום ישירות מחברה שנמצאת בתוך הבורסה ליהלומים עצמה ובבעלות של חבר בורסה, לבין הדרך הרגילה של קנייה בחנות תכשיטים בקניון, במרכז המסחרי או אפילו ב"מתחם הבורסה".

 

אנחנו מזמינים אותך לבקר אותנו בבוטיק שפר הנמצא בתוך הבורסה ליהלומים וליהנות מכל היתרונות של קנייה ישירה. להתראות! 

 

להצעת מחיר ולפרטים נוספים: 03-576-4000

ליעוץ טלפוני השאר פרטים: