הבורסה ליהלומים

הבורסה ליהלומים

הבורסה ליהלומים אשר ברמת גן, היא אחת הבורסות הגדולות בעולם, היא מתפרסת על פני שטח של כ-80,000 מ"ר ומאגדת יצרני יהלומים, סוחרים, משווקים ועוד.

הבורסה ליהלומים היא חברה פרטית, בעלת אופי ציבורי, תחתיה פועלים כיום מעל ל-3,000 חברי וחברות בורסה ועוד אלפי עסקים נוספים.
על מנת להתקבל כחבר בורסה, יש להגיש מועמדות ולעמוד בתנאים שהוגדרו.
תהליך החברות נמשך כ-5 שנים וכולל בדיקות נרחבות, ביניהן: ותק, המלצות, יכולת כלכלית, ערבות מיהלומנים, פוליגרף, ראיון, ניירת ועוד.
החברות היא לכל החיים (לאחר תקופה של 5 שנים בה אין להפר את הכללים).
הבורסה ליהלומים קבעה חוקי מסחר וקודים אתיים ראויים לענף היהלומים - אליהם כפופים חבריה. בבורסה מוסדות שיפוט וענישה המופעלים במקרה של חריגה מכללי המסחר וכן, מוסד בוררות המסייע במחלוקות עסקיות של חבריו.


קצת היסטוריה
מתחם הבורסה, כפי שאנו מכירים אותו היום ברמת גן - החל להיבנות בשנת 1964 ו-4 מגדליו המרכזיים החלו לקום בזה אחר זה.
תחילה מגדל שמשון, בשנת 1978 מגדל מכבי, ב-1980 הוקם בית נעם וב-1993 - נחנך מגדל היהלום. בין המגדלים עוברים גשרים המקשרים ביניהם.

מתחם הבורסה מעניק לקהילת היהלומנים סביבת עבודה תחת אבטחה מקסימלית וכן, מגוון רחב של שירותים חשובים, ביניהם: סניפי דואר, מכס, חברות ביטוח, חברות שילוח, בנקים, עורכי דין, חדר אוכל, מסעדות, בית כנסת, משרדי פיקוח, שירותי רפואה ועוד.
בבורסה שני אולמות מסחר מהגדולים בעולם - גלם ומלוטש, ובהם גם אגף טכנולוגי חדשני, המכיל ציוד מתקדם לבדיקת יהלומים.
בבורסה, בקומת הקרקע של מגדל היהלום, מוזיאון יהלומים על שם הארי אופנהיימר, המציג תערוכות העוסקות בתעשיית היהלומים.

 

הבורסה חברה בפדרציה העולמית של בורסות היהלומים (WFDB) שבאנטוורפן, ובמועצת היהלומים העולמית (WDC) - העוסקת, בין השאר, במניעת סחר ביהלומי קונפליקט, ובארגונים בינלאומיים נוספים, בהם היא לוקחת חלק מרכזי ומוביל.

לבורסה ליהלומים נשיא נבחר, העומד בראשה וביחד עם חברי הנהלת הבורסה מתווה את מדיניות ענף היהלומים בישראל. בבורסה פועלות ועדות שונות העוסקות בהיבטים השונים של המסחר ביהלומים וכן, דירקטוריון וועדת ביקורת.
הבורסה ליהלומים נחשבת לאחד המוסדות המשפיעים ביותר בכלכלה הישראלית, שכן, היא אחראית על אחד מענפי הכלכלה המובילים בארץ, ול-30% מכלל היצוא ממדינת ישראל.

 

מה חשוב לך לדעת על הבורסה ועל קניית יהלומים

הבורסה היא מתחם סגור אשר נועד לעוסקים בתחום בלבד. החוק אוסר על חבר בורסה ועל חברות למסחר ביהלומים למכור ללקוחות פרטיים.
שפר יהלומים היתה מהחברות הראשונות שהקימו חברה בע"מ בתחום תכשיטי היוקרה ובכך פתחה את האפשרות ללקוחות פרטיים לקנות ישירות מהבורסה, להנות מחווית קנייה ייחודית ולחסוך כסף רב בהשוואה לחנויות הרגילות.
בצורה זו יש לך כיום, הלקוח הפרטי, אפשרות לרכוש מחברה אשר נמצאת בתוך הבורסה ליהלומים, כפופה לחוקי המסחר ביהלומים, אבל עם זאת יכולה להזמין לקוחות פרטיים לתוך הבורסה ולמכור להם בצורה מוסדרת ובמחירי יד ראשונה.רוצה לדעת מהו היהלום הטוב ביותר עבורך? 
אנחנו מזמינים אותך לייעוץ חינם עם מומחה ליהלומים
התקשר עכשיו: 03-5764000

 

להצעת מחיר ולפרטים נוספים: 03-576-4000

ליעוץ טלפוני השאר פרטים: