האם קיים "המחיר הזול ביותר" בעולם היהלומים?

כולנו רוצים לעשות עיסקה טובה, בטח כשמדובר בקניית יהלום. אולם האם קיים דבר כזה "המחיר הזול ביותר" בעולם היהלומים? כיצד להתייחס למקומות שמפרסמים עצמם "הזולים ביותר"? המומחים של שפר מסבירים.


כולנו רוצים להרגיש שקנינו משהו במחיר טוב, גם שמדובר ביהלומים.
אבל בוא נדבר רגע על המונח "מחיר זול במיוחד", כשאתה קונה חולצה במחיר זול במיוחד ולאחר זמן די קצר היא מסיימת את תפקידה, זה לא ממש נורא.
אבל כשמדובר ביהלום - ההתייחסות היא מעט שונה.
טבעי שתחפש את המחיר הטוב ביותר עבור היהלום שתרצה לרכוש, אך גם בתוך המונח "מחיר טוב" ישנם כמה פרמטרים שחשוב לשמור עליהם כדי לקנות יהלום איכותי במחיר משתלם.
הנה כמה הנחיות שיעזרו לך לבצע רכישה בטוחה ליהלום איכותי לטבעת אירוסין, או לכל תכשיט אחר - במחיר הנמוך ביותר האפשרי, אבל מבלי להתפשר על הדברים החשובים באמת:

חקר שוק
כמו בכל רכישה אחרת שלך, כדאי גם בתחום היהלומים לבצע חקר שוק.
חקר השוק שלך לא צריך להתייחס רק למחיר, מאחר ותמחור יהלום מושפע ממספר גורמים חשובים שעליך להכיר - גודל, צבע, רמת חיתוך, ניקיון, המעבדה המדרגת ועוד.
בהשוואת מחירים, במיוחד ביהלומים, חשוב להקפיד על השוואה אמיתית - בין יהלומים בעלי אותם הנתונים ושדורגו על ידי אותה מעבדה גמולוגית! ישנן סיבות רבות למחיר זול לכאורה ברכישת יהלום, והשורה התחתונה עלולה להיות - יהלום שפשוט לא נראה טוב.

מחירי שוק
יהלומים בישראל נסחרים בבורסה ליהלומים ברמת גן ולכל יהלום מחיר שוק.
החברות השונות יכולות לעשות מבצעים או הנחות, אבל ברוב הפעמים, מחירי היהלומים יהיו דומים, ללא פערים קיצוניים.
אם קיבלת הצעה הנמוכה ב-30% ממקום אחר, כמעט בטוח שלא מדובר באותה איכות של יהלום. המקום הזול, הציע לך אבן הרבה פחות טובה.
ולכן, במיוחד ביהלומים - כדאי להיזהר ממחירים שהם "זולים במיוחד" .

לבחור את היהלום ב-Live
אנחנו אמנם חיים בעידן האינטרנט, אבל יהלום בוחרים עם העיניים!
אל תסתפק בתיאור היהלום "על הנייר" - יתכן מאוד שיהלום במחיר נמוך (או בכל מחיר) יראה אחרת לגמרי במציאות. כל למשל, יהלום בגרגת נקיון SI1 יכול להיות בעל פגם בהיר בצד האבן (שזה מצויין) או בעל פגם שחור במרכזה (כמובן – הרבה פחות טוב). לכן "דירוג על הנייר" אינו מספיק ביהלומים.
חשוב לראות את היהלום בנפרד מהטבעת, לבחון אותו בהגדלה X10, לשאול את כל השאלות, וכמובן לבדוק עם איזו תעודה גמולוגית מגיע היהלום.

תעודה גמולוגית
יהלום אמור להגיע עם תעודה גמולוגית שמאשרת ומפרטת את כל הפרמטרים שלו:
סוג יהלום (טבעי, מטופל),צורת היהלום, מידות, משקל, ניקיון, צבע, רמת החיתוך של היהלום ועוד מגוון פרמטרים חשובים שלמעשה מגדירים במדויק את היהלום שלך. חשוב מאוד שהתעודה תהיה ממעבדה גמולוגית בינלאומיות מוכרת.
כשאומרים "מעבדה גמולוגית מוכרת" הכוונה למעבדה שהתעודות שלה נסחרות בבורסה ליהלומים. לצערנו, החנויות בארץ מלאות בתעודות שאינן מוכרות ואשר הדירוג שלהן אינו מחמיר ואי אפשר לסמוך עליו.
רוצה לדעת עוד על מעבודות גמולוגיות? לחץ כאן


בית העסק
כשאתה קונה יהלום, עבור טבעת אירוסין או לכל תכשיט אחר - חשוב לוודא שמדובר בבית עסק מוכר ואמין, בעל ותק ויציבות שיהיה שם עבורך עוד שנים רבות.
היהלום, והתכשיט שסביבו דורשים תחזוקה וניקיון מדי תקופה, תיקון במקרה והמידה משתנה (או מראש לא מתאימה), חידוש, שינוי וכו'.
זהב הוא חומר יחסית רך שסופג לא מעט מכות ביום יום וזקוק לחידוש כל כמה שנים - חשוב לוודא שבית העסק בו אתה רוכש את היהלום ואת הטבעת, אכן מעניק לך את השירות הזה, כחלק מהעסקה, ללא הגבלת זמן וללא תשלום נוסף.
היהלום גם מתלכלך עם הזמן, אבק, שומן ועוד מיני לכלוך שמצטברים עליו, עלולים לחסום את חדירת קרני האור ולהוריד ממידת הבוהק שלו - דבר שדורש ניקיון מקצועי כל כמה זמן.

ולסיכום: "יהלום זול מדי" הוא בהכרח דבר שדורש בדיקה מקיפה מאוד, שאכן מדובר ביהלום שמתאים לך. כמובן שקנייה ישירה מהבורסה ליהלומים מבטיחה חסכון של אלפי שקלים יחסים לחנויות הרגילות, אולם ביהלומים אין קסמים ומנעד המחירים בין חברות שונות בבורסה לא יכול להיות גדול.

 

רוצה לדעת מהו היהלום הטוב ביותר עבורך?
אנחנו מזמינים אותך לייעוץ חינם עם מומחה ליהלומים
התקשר: 03-5764000

 

 

להצעת מחיר ולפרטים נוספים: 03-576-4000

ליעוץ טלפוני השאר פרטים: