המדריך לרכישת טבעת אירוסין

המדריך לרכישת טבעת אירוסין

“אם אתה קורא את המשפט הזה, אז החלטת שהגיע הזמן לקנות טבעת אירוסין, והבחירה הקשה כבר מאחוריך. אז.. קודם כל - מזל טוב!
עכשיו כל שנותר הוא למצוא טבעת אירוסין שתגרום לחברתך, ארוסתך לעתיד וכמובן אשתך לעתיד להיות מאושרת וגאה, ובשאיפה להשאיר אותך עם עודף לירח דבש... מטרת מאמר זה היא לשתף אותך במידע המקצועי והחיוני שצברתי בשנותיי בתחום, על מנת לעזור לך לבצע קנייה מושכלת ומוצלחת של טבעת האירוסין שלך.”


אביב גולדברג, מנכ"ל, חולק איתכם את הידע והעצות שיעזרו לכם לצלוח את משימת קניית טבעת האירוסין.

טבעת אירוסין היא הטבעת איתה מציעים לבת הזוג להתחתן. עבור רוב הבחורות - זהו התכשיט המשמעותי ביותר בחייהן, אותו הן עתידות לענוד יום יום. מבחינת עיצוב הטבעת קיימות שתי אפשרויות עיקריות: - טבעת אירוסין קלאסית - במרכזה משובץ יהלום מרכזי אחד (נקראת גם “טבעת סוליטייר”)- טבעת יהלומים מעוצבת - יכול להיות כל עיצוב, בכל צורה, לאלו מביניכם המעדיפים את המיוחד.אני באופן אישי ממליץ בדרך כלל ללכת על סגנון קלאסי. הסיבה היא שבת הזוג עתידה לענוד את הטבעת יום יום, במשך שנים, והסגנון הקלאסי לעולם לא נמאס, לא יוצא מהאופנה, מתאים לכל בגד ולכל ארוע. הטבעות המעוצבות אמנם מעניינות יותר ואף מקוריות יותר במבט ראשון, אולם כל “עיצוב מובהק” יוצא בסופו של דבר מהאופנה והטבעת תמצא את עצמה מאוכסנת במגירה, או בכספת. ישנם ארועים משמחים נוספים בחיים בהם קונים תכשיטי יהלומים (ימי הולדת, ימי נישואין, לידות וכד’) ושם בהחלט יש מקום לתכשיט מעוצב ומיוחד. טבעת אירוסין בעיצוב קלאסי מבטיחה הנאה מהתכשיט למשך שנים. אני ממליץ לעיין גם במאמר הדן בעיצובים של טבעות אירוסין

 

בחירת היהלום המרכזי

 

אם החלטת לבחור בעיצוב קלאסי, הגעת לשלב הבא - בחירת היהלום המרכזי. בחירת היהלום המרכזי היא הבחירה המשמעותית ביותר בקניית טבעת סוליטייר, משתי סיבות: חלק גדול מהתקציב מושקע ביהלום המרכזי, מחיר הטבעת קבוע ושולי ברוב המקרים.- היהלום הוא מרכז הטבעת ולכן יופי התכשיט תלוי בגודלו, איכותו ויופיו. על מנת לבחור נכון את היהלום המרכזי, מומלץ ללמוד ולהבין כמה מושגי בסיס ביהלומים. הדרך הנכונה ללמוד נושא זה בנוייה משני שלבים: קריאת חומר בנושא- קיים חומר רב באינטרנט. אני ממליץ בחום על קריאת המדריך לדירוג יהלומים. בחינת יהלומים שונים באופן אישי- מומלץ ואף חיוני להיפגש עם איש מקצוע מהתחום שיראה לך את הפרמטרים השונים בעין, זו הדרך היחידה עבורך להבין מהם הפרמטרים החשובים עבורך בהם תרצה להשקיע. הרעיון בבחירת היהלום המרכזי פשוט מאוד:

 

undefined

 

לפי השיטה של שפר יהלומים, הלקוח בוחר את הפרמטרים של היהלום שלו, כך שהרכב התכשיט המוגמר הוא לחלוטין בשליטתו, לדוגמא: נניח והתקציב שלך הוא 4000 שקלים. בתקציב זה תוכל לבחור יהלום קטן יחסית, בסביבות 0.25 קראט, עם רמות צבע ונקיון גבוהות מאוד, או לחליפין יהלום גדול יחסית, 0.50 קראט, עם רמות צבע ונקיון נמוכות יותר. לכל לקוח מתאים יהלום מרכזי אחר, והדרך היחידה שלך למצוא את היהלום המרכזי הטוב ביותר עבורך, היא לבצע את הבחירה בליווי איש מקצוע שמראה לך את הפרמטרים השונים בעין, באופן אישי. התהליך אולי נשמע לך מסובך, אבל תתפלא - אחרי הסבר אישי לא ארוך של כרבע שעה, תוכל בעצמך להבחין בהבדלים בין היהלומים השונים ולבחור לבד את היהלום שמתאים לך ביותר!

 

חקר שוק

 

כשאומרים “חקר שוק” - ההקשר המיידי הוא - “המחיר הנמוך ביותר”. זה נכון - אבל חלקית בלבד, ורחוק מלהספיק. אני מחלק את חקר השוק לשני נושאים, ונותן להם משקל שווה:

 

מחיר
ברור שהמחיר צריך להיות טוב - הנמוך ביותר, או לפחות בין הנמוכים ביותר. אני ממליץ שוב לקרוא את המדריך לדירוג יהלומים, בו מפורטים מספר פרמטרים קריטיים שחובה לקחת בחשבון כשמשווים מחירים של יהלומים, כגון: רמת החיתוך של היהלום, המעבדה המדרגת ופרמטרים נוספים שמופיעים ב תעודה הגמולוגית של היהלום. האתגר האמיתי בהשוואת מחירם של יהלומים הוא בביצוע השוואה אמיתית, שלוקחת בחשבון את כל הפרמטרים הנ”ל. לעיתים קרובות מקבלים לקוחות הצעות מחיר טובות, טובות מדי, ממקומות שונים ומשונים. אחרי הקנייה הם פתאום מגלים את הסיבות למחיר הזול, השורה התחתונה שלהם היא יהלום שלא נראה טוב.

 

נקודה חשובה מאוד לגבי תמחור יהלומים: יהלומים נסחרים בבורסה, בבורסה ליהלומים ברמת גן. זה בעצם אומר שליהלומים יש “מחיר שוק”. המשמעות היא שבהכרח, אם יפנה לקוח לשני מקומות בבורסה ליהלומים הוא צריך לקבל מחיר דומהבהשוואת שני יהלומים בעלי אותם פרמטרים. מחיר דומה, לא זהה. משמעות הדבר היא שאם קיבלת הצעת מחיר משני מקומות בתוך הבורסה ליהלומים, ואחת נמוכה מהשנייה ב-30%, רוב הסיכויים שלא מדובר באותו יהלום ושהמקום הזול מציע לך אבן פחות טובה בצורה משמעותית. שורה תחתונה - מומלץ להיזהר ממקומות זולים מדי!


undefined

 

לקטלוג טבעות האירוסין של שפר - לחץ כאן

 

 בית העסק המוכר - לא פחות חשוב מהמחיר הוא המקום בו תבחר לקנות. טבעות אירוסין הן תכשיט יומיומי אשר עתיד ללוות אתכם שנים רבות. טבעת אירוסין היא תכשיט הדורש תחזוקה משני סוגים: תיקוני מידות - מידת האצבע משתנה עם חילופי העונות, בחלוף השנים, בהריונות ולידות או סתם אם מתחשק לזוגתך לענוד את הטבעת על אצבע אחרת. חשוב לבחור מקום אשר כחלק מהשירות מעניק תיקוני מידות חינם, לכל החיים. חידוש התכשיט - בין אם מדובר בזהב לבן (אשר מצופה במתכת בהירה שמתקלפת ויש לחדשה) או בזהב צהוב, הזהב עצמו ממנו עשוייה הטבעת הוא חומר יחסית רך. טבעת האירוסין, אותה עונדים יום יום, היא תכשיט אשר סופג לא מעט דפיקות ושריטות. חשוב לקנות במקום אשר כחלק מהשירות יחדש לכם את התכשיט, ללא תשלום וללא מגבלת זמן.מדיניות החזרות והחלפות
טבעת אירוסין נקנית בדרך כלל כהפתעה. לכן חשוב לבחור מקום שיגבה אותך בתהליך ההפתעה וההצעה.
שפר יהלומים מציעה מדיניות החזרות והחלפות פשוטה:
ניתן להחזיר כל תכשיט מהקולקציה ולקבל החזר כספי מלא (החזר, לא זיכוי!) תוך 60 יום מתאריך הקנייה. ניתן, כמובן, להחליף כל תכשיט מהקולקציה בתכשיט אחר, בו חפצה זוגתך, ולהתקזז על ההפרש. מדיניות זו חשובה ביותר, כיוון שמי שבסוף “מאשרת” את הקנייה היא זו שעתידה לענוד את הטבעת. בשורה התחתונה - מטרת חקר השוק היא לא רק מציאת מקום שיציע לך מחיר טוב אלא שגם תרגיש בו בנוח עקב הידיעה שימשיך ללוות ולשרת אותך גם אחרי הקנייה.התוצאה הסופית
The Proposal


בסופו של התהליך, אחרי כל הטיפים, הפרמטרים, ההשוואות והרשימות, טבעת האירוסין צריכה לענות על מספר דרישות: מקסימום תמורה לתקציב - לא חייבים (ואני גם לא ממליץ, באף תחום) לקנות במקום הזול ביותר. אבל בהחלט חשוב לבצע חקר שוק ולוודא שקנית במחיר טוב ומשתלם, על מנת לקבל יהלום כמה שיותר גדול ויפה בתקציב שלך. קנה תכשיט איכותי - זה נכון שרוב השיחה נסובה סביב היהלום המרכזי, אבל בסוף, זוגתך מקבלת תכשיט. איכות התכשיט חשובה בהיבט הבטיחותי, של חוזק השיבוץ ועמידות התכשיט, וגם בהיבט היומיומי - תכשיט ברמת גימור גבוהה נעים יותר למגע ויפה יותר למראה. קנה במקום בו אתה מרגיש טוב ובנוח - בדגש על השירות שלאחר הקנייה הכולל החלפות, החזרות ושירות תחזוקה לתכשיט. רכישת טבעות אירוסין - שפר יהלומים
מקווה שהמדריך עזר לקרב אותך לטבעת האירוסין המושלמת בשבילך! אני מזמין אותך לבקר בבוטיק שלנו, בפגישה אישית, ללא תשלום וללא התחייבות, בה תוכל לראות וללמוד אודות האפשרויות השונות הניצבות בפניך.

הצוות שלנו עומד לשירותך,ליעוץ חינם ובכל שאלה במייל info@scheffer.co.il, בטלפון 03-5764000 או באמצעות עמוד צור הקשר. להתראות!


לקטלוג טבעות האירוסין של שפר - לחץ כאן

מדריכים להדפסה:

 

   מדריך למציאת מידת הטבעת

   מדריך מקוצר לדירוג יהלומים

 

 

להצעת מחיר ולפרטים נוספים: 03-576-4000

ליעוץ טלפוני השאר פרטים: