נזקים, אובדן וביטוח יהלומים - כיצד תשמור על היהלום שלך?

נזקים, אובדן וביטוח יהלומים - כיצד תשמור על היהלום שלך?

תכשיט יהלום הוא פריט עדין ובעל ערך סנטימנטלי וכספי רב, שזקוק לטיפול ולמשנה זהירות. את תכשיט היהלום אנחנו עונדים לרוב, מדי יום, ועל כן הוא חשוף לאינספור חיכוכים שגורמים לו לשריטות ולחבטות מרובות.
הזהב, ממנו עשוי התכשיט, הוא מתכת רכה יחסית שעלולה לשנות את צורתה, וזהב לבן בפרט, בשל ציפוי הרודיום שלו - נשרט בקלות וזקוק לתחזוקה שוטפת. במאמר הבא תמצא טיפים שיעזרו לך לשמור על תכשיט היהלום שלך למשך שנים.


ביטוח כנגד אובדן או גניבה

כאמור, ערכו הכספי של תכשיט יהלום הוא רב, ולכן חשוב מאוד לבטח תכשיטי יהלום מפני גניבה או אובדן. הביטוח אמנם לא מכסה את הערך הסנטימנטלי, אך יוכל לפצות במקרה של אובדן או גניבה, לפחות על הערך הכספי (ולאפשר לך להתחדש בתכשיט חדש).
לכן, לא כדאי לחכות זמן רב, מייד לאחר הרכישה, גש אל סוכן הביטוח והכנס את תכשיט היהלום שלך אל פוליסת ביטוח תכולת הדירה שלך.
ביטוח תכשיטים מעניק בדרך כלל כיסוי של עד 10% מסכום ביטוח התכולה, וביטוח של תכשיט בודד עד 2% מסכום ביטוח התכולה.
ישנם ביטוחים מיוחדים שמגנים עליך מפני "כל אובדן או נזק פיזי, תאונתי, מקרי ובלתי צפוי" (למעט מספר סיכונים מפורטים) ומעניקים כיסוי בסכומים גבוהים יותר מאשר ביטוח התכולה. הפרמיה תהיה כמובן גבוהה יותר, אך תכשיט היהלום ובכלל התכשיטים שברשותך יהיו מכוסים היטב - ובצורה מקיפה ורחבה יותר.

שירות, תחזוקה ותיקונים לכל החיים
ברכישת תכשיט יהלום, כדאי לוודא שבית העסק שמספק לך את התכשיט, מעניק לך לצידו שירות תחזוקה ותיקונים לכל החיים.
לתכשיטים יש נטייה להישחק עם השנים, להישרט ולספוג חבטות - חשוב שתהיה לך כתובת שתסייע לך לחדש את התכשיט מדי כמה שנים.
בנוסף, יתכן ותזדקק לתיקון בגודל הטבעת, השרשרת, הצמיד או תכשיט אחר - באופן מיידי (במיוחד אם מדובר בתכשיט כמו טבעת אירוסין למשל, הנקנה בהפתעה) או לאחר זמן.
בתי עסק שמכבדים את עצמם, מעניקים שירותי תחזוקה ותיקונים "לכל החיים" ומעניקים את השירות בשמחה גם לאורך שנים.
אם יתברר לך שבית העסק שפנית אליו אינו מעניק שירות שכזה - זה אומר למעשה שלאחר הרכישה אין לך כתובת לפנות אליה וזהו חסרון משמעותי כשמדובר בתכשיטי יהלומים, שכן אלה פריטים בהם קיים בלאי ונדרשת תחזוקה.

איך לשמר את תכשיט היהלום "כמו חדש" לאורך שנים
ישנם כמה כללי זהירות שכדאי להקפיד עליהם במקרה של תכשיט יהלום:
1. עדיף להרחיק ממים - כדאי להקפיד להסיר את תכשיט היהלום לפני המקלחת ולפני הדחת כלים ממושכת.
2. הרחק מחומרי ניקוי - במגע עם חומרי ניקוי רצוי להסיר את הטבעת, במיוחד בשימוש עם חומרי ניקיון אגרסיביים כמו אקונומיקה וחומרים מלבינים אחרים.
3. להשאיר בבית בעת פעילות גופנית - כדאי לצאת לפעילות גופנית ללא טבעת היהלום, על מנת להגן עליה מפני הלחות, מפני מגע עם עצמים קשים שעלולים לחבוט בה (בחדר כושר למשל) וכמובן מפני אובדן בעת הפעילות עצמה.
4. להשאיר מחוץ לים ולבריכה - החלטת ללכת לים או לבריכה - מומלץ להשאיר את תכשיטי יהלום בבית. חשיפה למלח, לכלור ולפוטנציאל אובדן, בהחלט עלול לסכן את התכשיט.
5. בעת עבודה עם הידיים - חשוב להסיר את תכשיט היהלום (במיוחד טבעת או צמיד) כשעוסקים בפיסול, בחימר, בגינון ובעבודות ידיים שמלכלכות את התכשיט ועלולות לפגוע בצורתו ובביטחון היהלום.

טיפים לניקוי בייתי של תכשיט יהלום
תכשיט יהלום צובר לכלוך עם הזמן, שחוסם את קרני האור מלחדור אל היהלום ולגרום לו לנצנץ ולבהוק - פעולה ביתית פשוטה תסייע לך לנקות את תכשיט היהלום שלך בעצמך, כך שיראה כמו חדש.
1. יש להשרות את תכשיט היהלום במים חמימים עם מעט סבון, אפשרי גם סבון כלים.
2. לאחר השרייה של מספר דקות, יש להבריש את התכשיט בעדינות, עם מברשת שיניים או מברשת רכה אחרת - כולל תחת כל חריצי היהלום.
3. לסיום, יש לשטוף את התכשיט במים קרים
והיהלום ינצנץ ממש כמו כשנפגשתם בפעם הראשונה!

 

רוצה ללמוד אודות יהלומים?
אנחנו מזמינים אותך ליעוץ חינם עם מומחה ליהלומים
התקשר: 03-5764000

להצעת מחיר ולפרטים נוספים: 03-576-4000

ליעוץ טלפוני השאר פרטים: